ČO POUŽIŤ NA ZÁSTENU?


Zástena z drevotriesky, obkladačiek, či grafosklo?
Najčastejšie kladená otázka pri zariaďovaní novej kuchyne. Ak sa na túto problematiku pozrieme z hľadiska finančnej dostupnosti, jednoznačne za najdrahšiu voľbu považujeme grafosklo. Dodáva však nevšednosť a originalitu Vašej novej kuchyni za predpokladu vhodne zvoleného motívu a farieb k štýlu kuchynskej linky. Výhodou grafoskla je jeho jednoduchá údržba, ľahko sa čistí a leští. Trvalé usadeniny na grafoskle neostávajú, zároveň sa môžete spoľahnúť na trvácnosť farieb bez vyblednutia. Ďalšou výhodou je odolnosť kaleného skla voči poškriabaniu a iným mechanickým vadám.

Obkladačky sa s obľubou vrátili do kuchýň či už vo forme malých štvorčekov alebo veľkých formátov. Výhodou obkladačiek je ich jednoduchá údržba, avšak len pokiaľ sa bavíme o povrchu obkladačky. Horšie je to už v prípade spojov - špár, kde sa špina rýchlo a ľahko usádza a to najmä v okolí sporáku a drezu. Voči nárazom nie sú obkladačky také odolné ako kalené sklo a pri prasknutí, ide o komplikovanú výmenu jedného dielca.

Zástena z drevotriesky je už niekoľko rokov veľmi obľúbenou možnosťou s dobrými výsledkami a spokojnosťou užívateľov kuchýň. Má viacero výhod. Jednou z nich je cenová dostupnosť, jednoduchá montáž, perfektné doladenie k dekóru kuchyne, nakoľko výrobcovia pracovných dosiek vždy ponúkajú aj variant zásteny k svojim pracovným doskám. Ďalšou výhodou je povrchová odolnosť a jednoduché čistenie bez tvralých usadenín. Za pozitívum považujeme aj možnosť dodatočnej domontáže komponentov, napríklad políc, či závesného systému, čo v prípade grafoskla a obkladačiek, nie je také jednoduché.


INT Designs, s.r.o. 
Považská Teplá, Na Družstve
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!